2023-03-21

Komfort dla Twoich stóp wiosną

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Niezliczone spacery, godziny na świeżym powietrzu, wycieczki oraz wędrówki będą nam towarzyszyć w wolnym czasie. Chęć do spędzania jak największej ilości na dworze, niekończące się pomysły na przyjemne spędzanie czasu i rozrywki, których nie dało się realizować zimą.

Nie zapomnij zadbać o komfort i zadowolenie Twoich stóp!

Nikt z nas nie chce, aby ból lub urazy spowolniły nas, gdy cały świat budzi się do życia. Dlatego tak ważne jest, aby właśnie teraz zadbać o stopy i przygotować je na nadchodzący pełen życia sezon wiosenny. Mamy dla Ciebie kilka porad, które Ci w tym pomogą!

Porada 1

Noś odpowiednio dobrane obuwie, dzięki czemu unikniesz odcisków, otarć i bólu stóp, a nawet łydek. Czy wiesz jaką wadę stopy posiadasz? Dowiedz się więcej z naszego poradnika, aby zakupić właściwe buty dopasowane do potrzeb Twoich stóp.

Obuwie na stopy problemowe i wrażliwe W naszym asortymencie znajdziesz wiele butów na stopy problemowe i wrażliwe. Jeśli chcesz zobaczyć naszą pełną ofertę, to wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk.
Zobacz

Porada 2

Dbaj o swoje obuwie. Czyść, impregnuj i używaj pasty, a Twoje buty posłużą Ci na długo. Dowiedz się więcej z naszego poradnika, aby zakupić właściwe buty dopasowane do potrzeb Twoich stóp.

Porada 3

Noś obuwie w odpowiednim rozmiarze – nie za małe, ani nie za duże. Nie zapomnij o dobraniu także butów o dostosowanej dla Ciebie tęgości. Nie wiesz jak określić właściwy rozmiar i tęgość obuwia? Przeczytaj nasz poradnik, a w razie dalszych wątpliwości skontaktuj się z nami. Na pewno Ci pomożemy!

Porada 4

Jeśli chcesz aktywnie spędzić wiosnę, zapewnij komfort i wygodę swoim stopom. Znajdź buty, które będą miały profilowaną wkładkę o działaniu antygrzybicznym i antybakteryjnym oraz amortyzującą podeszwę, odporną na ścieranie oraz z dobrą przyczepnością do podłoża. Następnie zdobywaj świat!

Porada 5

Stopy i kostki mogą puchnąć od siedzenia zbyt długo w jednej pozycji, na przykład, w czasie podróży albo od spędzenia całego dnia na nogach z powodu wiosennych porządków lub zakupów. Zadbaj o odpowiedni ruch, aby przeciwdziałać opuchliźnie. Możesz spróbować lekkich wznosów nóg w pozycji leżącej lub siedzącej. Nie zapomnij także o odpowiednim nawodnieniu w ciągu dnia.

Porada 6

Pamiętasz o nawilżaniu skóry? Skóra Twoich stóp też tego potrzebuje, aby przeciwdziałać podrażnieniom i małym urazom skórnym, szczególnie po okresie niskim temperatur.

Porada 7

Zadbaj o leczniczy pedicure Twoich stóp. I wcale nie chodzi nam o perfekcyjny i piękny wygląd Twoich paznokci w kontekście ich koloru, ale o przeciwdziałanie rozwoju drobnoustrojów, grzybów, a także odcisków i innych schorzeń stóp.

Porada 8

Rozciągaj i ćwicz swoje stopy! Gimnastyka stóp ma na celu zapewnienie im sprawności i zdrowia. Wypróbuj, na przykład, krążenie stóp w powietrzu, rozwieranie palców stóp czy wspięć na palcach. Najlepiej skontaktuj się w tym celu z fizjoterapeutą.

Porada 9

Po długim wysiłku na nogach, podaruj swoim stopom masaż. To świetny sposób, aby zredukować napięcie, poprawić krążenie po spacerze.

Porada 10

Unikaj chodzenia na boso, aby zapobiec urazom, skaleczeniom i infekcjom.

Porada 11

Nie ignoruj bólu stóp i w razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

128 tysięcy kilometrów na pieszo

128 000 km

Każdy z nas przejdzie przeciętnie około 128 tysięcy kilometrów w naszym życiu, dlatego już dziś zadbaj o odpowiednie i wygodne obuwie, ponieważ każdy Twój krok ma znaczenie
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 84 686 65 35
pixel