Jaką mam wadę stopy - Poradnik

Czy wiesz jaką masz wadę stopy?

NINIEJSZY PORADNIK POMOŻE CI OKREŚLIĆ JAKĄ WADĘ MAJĄ TWOJE STOPY,DZIĘKI CZEMU ZAKUPISZ U NAS WŁAŚCIWE OBUWIE

Stopy stanowią podporę całego ciała, zapewniając jednocześnie stabilizację jak i lokomocję. Są istotnym elementem całego łańcucha kinematycznego, bezpośrednio wpływając na postawę ciała oraz sposób lokomocji. Stopy w trakcie rozwoju przechodzą szereg zmian, które mają na celu odpowiednie przygotowanie do obciążeń jakim będą poddawane.

Wpływ na prawidłowy rozwój stóp ma wiele czynników, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. W przypadku wad nabytych, zdecydowanie dominują czynniki zewnętrzne, takie jak: brak aktywności fizycznej, otyłość, zbyt wczesna pionizacja dziecka czy właśnie źle dobrane obuwie.

Leczenie w przypadku wad stóp warunkowane jest rodzajem wady, podłożem zmian, stopniem ich nasilenia oraz wiekiem dziecka.

W przypadku wad wrodzonych postępowanie jest bardziej inwazyjne i wymaga często interwencji chirurgicznej i korekcyjnego usztywnienia. Natomiast w przypadku wad nabytych, postępowanie najczęściej obejmuje techniki fizjoterapeutyczne, ćwiczenia oraz wkładkami ortopedyczne, jako wsparcie prowadzonych działań.

Jak dobrać rozmiar i tęgość obuwia Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rozbudowany poradnik dotyczący odpowiedniego doboru rozmiaru oraz tęgości obuwia. Znajdziesz tam także buty przypisane do konkretnych tęgości. Jeśli chcesz z niego skorzystać, to kliknij w poniższy przycisk.
Zobacz poradnik

Najczęściej spotykane zmiany w stopach wrażliwych

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego w kwestii wyboru odpowiedniego obuwia z naszego asortymentu

Stopy o podwyższonej tęgości
Stopy o podwyższonej tęgości Na skutek osłabienia mięśni i więzadeł osłabiona zostaje struktora anatomiczna stopy, co powoduje zwiększenie wymiarów stopy, a zwłaszcza szerokości i obwodu przodostopia. Nieprawidłowy przepływ krwi powoduje obrzęki i opuchlizny, co także prowadzi do znacznego powiększenia rozmiarów stopy. W związku z tym osoby ze stopami wrażliwymi wymagają obuwia obszerniejszego - czyli o wyższej tęgości.
Stopa wydrążona
Stopa wydrążona Czyli stopa o nadmiernie uwypuklonym sklepieniu podłużnym, popularnie nazywana stopą o wysokim podbiciu. Taki kształt powoduje powstawanie modzeli skórnych i dolegliwości bólowych w czasie chodzenia. Stopa wydrążona może rozwijać się w następstwie rozmaitych urazów czy uszkodzeń mechanicznych.
Szukasz konkretnej tęgości? Jeżeli chcesz znaleźć obuwie w konkretnej tęgości z naszego asortymentu, to skorzystaj z listy poniżej. Wystarczy, że klikniesz w odpowiedni obrazek tęgości i zostaną wyświetlone powiązane z nią buty.
Paluch koślawy - potocznie haluks
Haluks (paluch koślawy) Paluch (duży palec) nachyla się w kierunku pozostałych palców, a głowa i kości śródstopia wyraźnie uwypukla się od przyśrodkowej strony stopy. Miejsce to bywa często zaczerwienione. Oprócz aspektu wizualnego rozwój haluksa niesie ze sobą dodatkowe utrudnienia tj. problem z chodzeniem i staniem, przewlekły ból śródstopia, a nawet rozwój zmian zwyrodnieniowych w kolanach czy biodrach. Tylko odpowiednio dobrana profilaktyka bądź leczenie może zminimalizować, a czasami też zahamować postęp deformacji.
Palce młoteczkowate
Palce młoteczkowate Pojawiają się często w skutek noszenia za krótkiego i zbyt ciasnego obuwia. Na górnych powierzchniach ustawionych w pozycji zgięcia palcach tworzą się odciski, których przyczyną jest ucisk zbyt niskiego czubka buta. Leczenie nieoperacyjne jest w większości przypadków nieskuteczne. Czasami pewną ulgę przynosi zastosowanie specjalnych silikonowych ortez chroniących szczyt palca lub innych powodujących mechaniczne jego wyprostowanie.
Buty na haluksy Jeżeli posiadasz tę wadę stopy i interesują Cię buty, dzięki którym nie będzie odczuwalny ból podczas chodzenia, to kliknij w poniższy przycisk. Zostaną wyświetlone buty zaprojektowane z myślą o haluksach, które nie wyglądają jak buty ortopedyczne.
Zobacz
Płaskostopie podłużne i koślawość
Płaskostopie podłużne i koślawość stępu Osłabione mięśnie i stawy nie utrzymują sklepienia podłużnego stopy i może się ono obniżać. Czasami również pięta ustawia się koślawo. Jak rozpoznać płaskostopie? Wystarczy odcisnąć ślad mokrej stopy na płytkach podłogowych czy na piasku, by zauważyć, że stopa przylega do podłoża całą swoją powierzchnią (nie jest widoczny fizjologiczny łuk).
Ostroga piętowa
Ostroga piętowa Narośl kostna powstająca na obciążonej powierzchni guza kości piętowej. Jej obecność powoduje bóle, poważnie ograniczając zdolność stania i chodzenia. Warto również podkreślić, by nie lekceważyć bólu pięty i od razu zgłosić się do specjalisty, ponieważ z czasem zaburzony jest mechanizm chodu, którego możemy nie zauważyć i traktować jako naturalny. Może to odbić się na bólach kolan, bioder i kręgosłupa.
Obuwie na stopy problemowe i wrażliwe W naszym asortymencie znajdziesz wiele butów na stopy problemowe i wrażliwe. Jeśli chcesz zobaczyć naszą pełną ofertę, to wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk.
Zobacz

Dobór odpowiedniego obuwia jest niezwykle istotny! Wie o tym każdy z nas, kto choć raz kupił sobie nienajlepsze buty, przez co cierpiał z powodu otarć, odcisków i bólu stóp, a nawet łydek. Niestety nieodpowiednie obuwie może doprowadzić nawet do deformacji stóp, szczególnie u małych dzieci. Większość osób udających się do sklepu obuwniczego wybiera buty sportowe i chodzi w nich na co dzień. Są miękkie i wygodne, lecz korzystanie z nich wbrew ich przeznaczeniu (uprawianiu sportu, np. do biegania) może mieć dla nas przykre konsekwencje.

Jeśli będziemy odpowiednio dbać o nasze stopy, to odwdzięczą nam się długim chodzeniem bez bólu. Too w jakim stanie są nasze stopy, ma duży wpływ na nasze zdrowie, zarówno jeśli chodzi o układ ruchu, jak i na nasze samopoczucie. Zły dobór obuwia może skończyć się zwyrodnieniami, zniekształceniami i wieloma nabytymi wadami. Buty muszą do nas pasować, mają stanowić odpowiednie podparcie dla stopy i być wybierane zgodne z ich przeznaczeniem.

KUPUJ BEZ OBAW
Sprawdź i przymierz w domu... Gwarantujemy łatwy i szybki, bezproblemowy zwrot do 30 dni zorganizowany przez nasz Sklep
  • Wygeneruj
    dokumenty
    zwrotu
  • Zanieś przesyłkę
    do dowolnego
    Paczkomatu InPost
  • Zwrócimy Ci
    należność
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 84 686 65 35
pixel