2021-05-01

Buty komunijne dla dziewczynki i dla chłopca - jakie wybrać?

Buty komunijne dla dziewczynki

Piękna biała sukienka czy skromna alba to podstawa stroju komunijnego dla każdej dziewczynki. Jednak nic, po nawet najlepszej albie czy najpiękniejszej sukience, jeśli do niej nie są dobrane odpowiednie buciki.

Generalna zasada mówi że, im bardziej strojne główne ubranie, tym bardziej stonowane powinny być buciki. Jednak nawet przy prostych albach zalecamy kupno pięknych, ale raczej delikatnych butów. Przyjmuje się, że Buty Komunijne powinny mieć zakryte palce i pięty. Dlaczego tak? Przede wszystkim ze względu na pogodę, która w maju potrafi jeszcze płatać figle. Dodatkowo taki model dziewczynka będzie mogła założyć także na inne uroczystości. Małe stopy nie są też przyzwyczajone do obcasów, które dodatkowo mogłyby nie służyć kręgosłupowi, dlatego też wybierajmy buty płaskie, np. balerinki lub też na niewielkim, szerokim obcasie.

Co do koloru – ze względu na barwę alby czy sukienki, kupujemy wyłącznie buty białe. Dozwolone są też delikatne, spokojne ozdoby, takie jak niewielkie kwiatuszki, koraliki, cekiny, kokardki itp... czy pasek przechodzący nad górną częścią stopy dziecka. Materiał natomiast zależy wyłącznie od naszego gustu – może być to zarówno tkanina, jak i skóra naturalna czy też eko-skóra.

Na koniec warto jeszcze podkreślić że, buty komunijne dla dziewczynek powinny być przede wszystkim wygodne. Na co dzień dzieci biegają w wygodnych trampkach, adidasach czy płaskich balerinkach, spędzenie więc paru godzin na obcasach może być więc naprawdę męczące, a dodatkowo powodować odciski czy obtarcia.


Buty komunijne dla dziewczynki

Buty komunijne dla chłopca

Wybór Butów Komunijnych dla chłopca jest dużo łatwiejszy niż dla dziewczynki. Producenci oferują wiele rodzajów obuwia na tę okazję. Do białej alby, czy też jasnego garnituru najlepiej będą pasować uniwersalne buty czarne lub granatowe. Jasne co prawda mogą prezentować się równie dobrze, jednak chłopiec nie będzie ich raczej nosił po Komunii. Kolejna kwestia to decyzja, czy wybrać wersje lakierowane, czy też matowe. To w dużej mierze zależy od gustu rodzica czy dziecka.

Krój Butów Komunijnych dla chłopców musi być elegancki i wizytowy, najlepiej zawiązywany na sznurowadła. Równie dobrze mogą się tu sprawdzić również oksfordki czy mokasyny.

Aby buty dobrze się prezentowały, należy do nich dobrać odpowiednie skarpetki. Przy ciemnych garniturach decydujmy się na kolor czarny lub granatowy. Z kolei jeśli chłopiec idzie do komunii w białej albie, możemy kupić mu skarpetki jasne. Bez względu jednak na kolor, zawsze muszą być one gładkie i sięgające za kostkę


Buty komunijne dla chłopca

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 84 686 65 35
pixel